Élmények, új barátságok, fejlesztő programok, kirándulás gyermekeknek, míg szüleik lélegzetnyi időhöz jutva család és munka összeegyeztetésével, kompetenciáik fejlesztésével, álláskereséssel foglalkozhatnak egy héten át: ez volt a célja a Hajdúböszörményi Család ás KarrierPONT nyári gyermekfelügyeletének, melyen 20 gyermek vett részt 2020. június 22-28. között Hajdúszoboszlón, a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelem Kiképző és Raktárbázisán.
Valós játék kontra komputer
Meglátogatta a Nyíregyházi Állatparkot is az a 20 kisdiák, akik a Hajdúböszörményi Család és KarrierPONT nyári gyermekfelügyeletén vettek részt. A gyerekeknek fejlesztő és élménydús programokkal telt a hét. Minden nap teljesítettek egy olyan interaktív foglalkozást, amelyen a családi élet mindennapjaira, nők, férfiak rugalmas szerepeire korszerű mintákat kaptak. Ambíciókat ébresztett bennük a szituációs játékokat is tartalmazó alkalom, hogy alkossanak jövőképet, és szerepeljen benne a család, s a vágyott foglalkozás, önmegvalósítás is. E mellett szabadidős, készség- és képességjavító programelemek követték egymást. A kisdiákok kézműveskedtek, játékos mozgáskoordinációs feladatokat teljesítettek, és rengeteget játszottak. Látványos, ingergazdag programokban is volt részük: rendőrségi kutyásbemutató, mentő-, tűzoltó szakemberek látogattak ki járműveiket, eszközeiket, munkájukat ismertetve. A kisdiákok rengeteget játszottak, megtapasztalták a közösségi létet, barátságok szövődtek közöttük.
Szükség is volt a sok élményre, tanulásra és tapasztalatra, mert e programoknak a „számítógépes programokkal-játékokkal” kellett felvenniük a versenyt. Mint kiderült, azok a gyerekek, akik elértek ilyen eszközöket, nagyon rászoktak a virtuális játékokra. A gyermekfelügyelet egyik nem várt hozadéka lett, hogy alternatívákat adott ezeknek a fiataloknak a valós élmények köréből.
Esély a szülőknek
Míg a gyermekek mintákat, szerepeket kaptak, attitűdöt alakító foglalkozások és a nyár élményei építették őket, addig a szülők jövőjük alapjait tették le; tanácsadáson vettek részt, a mentorral beszéltek, tervet készítettek célul jelölve meg a munka, önmegvalósítás és család egyensúlyát. Állást kerestek, önéletrajzot írtak, interjúkra készültek fel külsőleg-belsőleg. Lehetőséget kaptak, hogy saját magukra, jövőjükre koncentráljanak egy hétig. Ez volt a célja a gyermekfelügyeletnek, amelyet a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezete a „Vöröskereszt a NŐKÉRT Hajdú-Bihar megyében” című, EFOP-1.2.9-17-2017-00021 azonosítószámú projektjében szervezett meg.
A gyermekfelügyelet fotói megtekinthetőek
Galériánkban.