„Legyetek jók, ha tudtok, a többi nem számít” – a közismert filmbeli dal vált a gyerekek kedvenc énekévé Hajdúszoboszlón a 2019. június 17-23. közötti héten a Hajdúböszörményi Család és KarrierPONT szemléletformáló elemeket tartalmazó gyermekfelügyeletén. Szüleik, az iroda ügyfelei ezalatt tehermentesültek a családi kötöttségektől, és a mentorálás, tanácsadás mentén lépéseket tehettek jövőjük felé.
A gyermekfelügyelet a Család és KarrierPONT ügyfeleit kívánta tehermentesíteni – elsősorban azokat a szülőket, beteg gyermeket, hozzátartozót ápoló nőket és férfiakat, akiket családi kötelességeik elzárnak a munka világától –, hogy a nyári szünet idején intenzíven részt vehessenek a „Vöröskereszt a NŐKÉRT Hajdú-Bihar megyében” című, EFOP-1.2.9-17-2017-00021 sorszámú pályázat fejlesztő, szemléleti és valós kapukat megnyitó mentorálásán és tanácsadásain.
A gyermekek ez alatt összetett kézműves, mozgáskoordinációs és kommunikációs feladatokat játszottak, énekeltek, strandoltak. Megnézték a helyi múzeumokat, moziztak, és rengeteget játszottak a jó levegőn. Megtanulták az elsősegélynyújtás alapvető fogásait, a humanitás fontosságát. Az interaktív rendőrségi bemutatón ujjlenyomatot készítettek, kortárs sportolók tartottak nekik birkózó-bemutatót. Utolsó nap közösen táncolt, énekelt az immár összeszokott kis csapat.
Ők sem maradtak szemléletfejlesztés nélkül a 7 napos felügyelet alatt. A programok, a rajzok, a kézműves foglalkozások olyan családi életre vonatkozó mintákat, szemléletformáló elemeket tartalmaztak, melyek a rugalmas, korszerű, emancipált női és férfi szerepeket tanították. Az érzékenyítő foglalkozások a családi, a női-férfi szerepek régi, majd mostani jellemzőit és a példaértékű alternatív életutak is bemutatták.
A tábor „Hét nap, hét lépés” címet viselte, hiszen minden nap egy jó nagy lépést tettek a táborba bevont egészségkárosodással és hátrányos helyzettel küzdő gyermekek egymás és önállóságuk felé. Minden nap újabb feladatok és élmények vártak rájuk, fejlődtek kommunikációs, finommotorikus képességeik. Elfogadták, megszerették,segítették egymást. A szemléletformáló programok és módszerek révén nem csak toleranciájuk, empátiájuk fejlődött, hanem a családi életre vonatkozóan rugalmas, korszerű férfi és női szerepeket közvetítő szemléleti útravalót is kaptak, lépéseket tettek új jövőképekhez és pályaképekhez, és míg a gyerekek tanulva-fejlődve nyaraltak, szüleik lépéseket tehettek a jövőbeli atipikus foglalkoztatásukért.